Skip to content

Arengule suunatud mõtteviis

“Don´t go through life, grow through life”

Mis asi on arengule suunatud mõtteviis?


Arengule suunatud mõtteviis on elulaad, kus kogemused, katsumused, õppimised on suunatud sellele, et pidevalt kasvada ja areneda. Võib olla oled kuulnud fikseeritud mõtteviisist? See on täpselt vastand sellele.

Toome paar näidet. Sa alustad enda päeva võileivaga. Ütleme, et Peeter teeb ühte ja sama võileiba iga päev ilma, et ta muudaks komponente, sest ta teab et ainult selline viis on õige. Peeter on fikseeritud mõtteviisiga.

Aga seal on ka Madis, kes tahab pidevalt uusi maitseid leida ja proovida. Muidugi ei õnnestu kõik päevad samamoodi ning teinekord peab leppima kehvema maitsega. Aga see on täiesti okei. Madis jõuab järjest lähemale Gordon Ramsey tasemele aga Peeter järjest kaugeneb sellest. Madis on arengule suunatud mõtteviisiga.

See võis olla imelik näide aga sellega saab pildi asjast ette. Isegi kui sinu võileib ei tule mitte kunagi ideaalne, siis sellest pole midagi. Üks asi ei näite tegelikku väärtust. Võib-olla kokkamine lihtsalt ei ole sinule

Arengule suunatud mõtteviisiga inimene tahab areneda ja õppida. Ta ei murud eksimuste ega väljakutsete ees vaid proovib ja katsetab sellest hoolimata. Nad pööravad võimatu võimalikuks. Arengule suunatud mõtteviisiga on võimalik suurema tõenäosusega enda unistusi saavutada.