Skip to content

Väljakutsed

“Sa ei saa kunagi teada milleks sa võimeline oled, kui sa ei proovi!”

Miks esitada iseendale väljakutse?


Aga miks mitte?

Kõige pealt teeme selgeks, et mis see üldse tähendab?! Sageli arvatakse, et väljakutse tähendab 100 kilomeetri jooksmist või millegi väga raske tegemist. Tegelikult võib see olla imepisike asi teistejaoks aga sinu jaoks suur väljakutse. Kasvõi see, et sa suudad vähendada sotsiaalmeedias olemise aega on suur väljakutse. See, et sa ei lükka hommikust äratust edasi on suur väljakutse. Tervislikult söömine ja treenimine on osade inimeste jaoks tõsine väljakutse. Ühesõnaga saad nüüd aru, mida me mõtleme selle sõna all.

Täpselt nii võtame ka meie väljakutseid. Me teeme neid asju, mis viivad meid mugavustsoonist välja. Alati ei ole need tegevused loogised ja need ei peagi olema loogilised. Oluline on, et sa sead endale uued standardid.

Okei, mis on uued standardid? Toome näite: mäletad, kui sa esimest alustasid jooksmist (kui mäletad)? 5 kilomeetrit tundus nagu maraton. Kuid ajapikku muutusid kilomeetrid kergemaks ning lõpuks oli juba täispikk maraton tehtud. Mida sa tegid? Tõstsid standerdeid. Alustasid 5 kilomeetriga, siis 10, 15, 20… Täpselt nii me kasvamegi erienvate väljakutsetega.

Me seame endale ette väljakutseid, et kasvatada enda mõtteviisi. Kui pikalt mugavustsoonis olla, siis kipub liigne mugavus põue pugema. Ebamugavustsoon on see, kus toimuvad suurepärased asjad ning kõige paremad mälestused.

Seega küsimus on… miks mitte esitada endale väljakutse?!